Grafik tasarım, dijital ve matbu ihtiyaçlarda en çok gereksinim duyulan çalışmalardan birini ifade ediyor. Uzmanlık gerektiren grafik tasarım çalışması, renk uyumundan tipografi ve sektörel beklentiler gibi birden fazla değişken hesap ederek yapılması gereken bir çözümdür. Dolayısıyla, profesyonel grafik tasarım her detayı dikkat çekici ve uyumlu bir sanat eseri değerinde bir sunumdur. Başarılı grafik tasarım çalışması için uzman ekibimize danışabilir ve matbu ihtiyaçlarınıza yönelik tüm tasarım ihtiyacınızı çözüme kavuşturabilirsiniz.

Grafik Tasarım Öne Çıkanlar

Kurumsal firma ve işletmelere yönelik grafik tasarım projelendirme aşaması, esnek ve dinamik bir şekilde ilerliyor. Herhangi bir tasarımı olmayana sıfırdan çözümler sunabilen kurumumuz, bir tasarıma mevcut ama güncelleme yönünde talep iletenler için de çözümler üretiyor. Sektör analizi, kurumsal kimlik analizi gibi detaylara dikkat edilerek projelendirilen çalışma ile profesyonel bir çözüm ortaya çıkarılıyor. Birinci sınıf tasarım araçları kullanılarak yapılan grafik tasarım çalışmaları, müşteri brifingine sadık kalınarak şekilleniyor.

Başarılı grafiklere sahip olabilmek için bulunduğunuz sektöre has detaylara, obje ve ritüellere yer vermenin önemi büyüktür. Özgünlüğe zarar vermeyecek şekilde yararlanılması gereken trendler, özelleştirilerek kurumsal kimliğe uygun bir hale getirilmesi gerekiyor. Böylece, hedef kitlenin dikkatini çeken, başarılı ve akılda kalıcı grafiklerin ortaya çıkarılması sağlanıyor. Grafik tasarım çalışmasında estetik kaygılarla hareket etmek asla doğru değildir. Estetik, hedeflenilen mesajının önüne geçmeyecek şekilde sunuma canlılık kazandıracak bir yapı olarak kullanılması gerekiyor. Aşırı renklilik, grafikler ve çizgilerle algılanması zor grafiklere imza atılması hedeflenen sonuca ulaşmayı zorlaştırabilir.

Grafik Tasarıma Neden İhtiyaç Var?

İşletmelerin tanıtım çalışmaların çeşitlendirmeleri açısından grafik tasarım çözümleri mutlaka başvurulması gereken bir profesyonel hizmettir. Doğrudan metinsel reklamların sürekli bir şekilde kullanımı hizmet ve ürünlerin tanıtımında önemli bir avantajın kaçırılmasına neden oluyor. Gerek dijitalde gerekse de açık hava reklamlarında metinleri ön plana çıkaran, dikkat çeken ve algılamayı kolaylaştıran yaratıcı grafikler sayesinde ürün ve hizmetlerin dikkat çekiciliğinin sağlanması oldukça kolaylaşıyor. Bu nedenle firma ve işletmelerin tanıtımlarını renklendirme, dikkat çekici kılma ve çeşitlendirme amacıyla grafik tasarımın yaratıcı dünyasına başvurmaları önem ifade ediyor.

Grafik tasarım, yaratıcı görsel dünyanın avantajlarını çok iyi şekilde kullanan rakiplerin gerisinde kalmamak için de ihtiyaç duyulan bir alanı ifade ediyor. Yaratıcı çalışmalarla, hedef kitlesinin dikkatini çekebilen firmalar, marka imajı ve bilinirliği konusunda önemli avantajlar elde ediyor. Bu nedenle grafik tasarım hizmetleri, görsel ileti ve içerik dünyasının trendlerine hakim olmak isteyen firmalara nitelikli tasarım kazandırmanın bir yoludur. Ayrıca görselleştirerek anlatmanın ikna etmeye yönelik avantajı da grafik tasarımı ön plana çıkaran nedenler arasında bulunuyor.

Deneyimli ekipler tarafından hazırlanan grafik ve tasarımlar karınızı arttırıyor, marka imajınızı ve prestijinize olumlu katkılar sunuyor. Matbu ihtiyaca yönelik tasarımlar ve dijital sahada etkili grafiklere sahip olmak için bizimle iletişime geçin!

matbaa Grafik Tasarım Çözümleri

Roll Up banner, firma ve şirketler tarafından fuar ve benzeri organizasyonlarda tercih edilen, iç mekan tanıtım malzemeleri arasında yer alan bir üründür. Kurumsal kimliği yansıtmak, özel etkinliklerde etkili mesaj ve metin paylaşmak için en uygun yöntemlerden birini ifade eden roll up banner, poster şeklinde basılıyor. Ayrıca talep edilmesi halinde posterin asıldığı mekanizma da müşterilere sunuluyor. Farklı boyutlarda basımı yapılan roll up posterlerin ön yüzüne baskı yapılıyor. Arka yüz için baskı söz konusu değildir. Poster malzemesi olarak ise vinil tercih ediliyor.

Roll Up Baskı Yöntemi

Hafif, kolay taşınabilen yapısı sayesinde sıkça tercih edilen roll up poster baskı, canlı ve kaliteli renklere sahip olması için dijital baskı yönteminin avantajlarından yararlanılıyor. Birinci sınıf baskı yöntemi olarak bilinen dijital baskı, adet ve ebat olarak orta düzeydeki projeler için tercih edilen en ideal baskı yöntemini ifade ediyor. Bu yöntem sayesinde grafik programları ile üst düzey kaliteye sahip bir tasarım hiçbir efekt bozulması ve renk kırılması yaşamadan baskısı mümkün oluyor. Roll up poster çalışmaları, fuar ve özel etkinlik gibi potansiyel müşterilerin bulunduğu organizasyonlarda sıklıkla kullanılıyor. Bu da, baskı kalitesinin çok iyi olmasını zorunlu bir hale getiriyor. Bu nedenle roll up çalışmalarında en uygun baskı tekniği dijital baskı çözümleri olarak ön plana çıkıyor.

Display reklam çalışmasında kurumsal kimliğin en iyi şekilde yansıtılmasını sağlayacak çözümlerden biri olarak öne çıkan roll up poster, uygun fiyat avantajı ile de tercih edilebilirliğini artırıyor. Marka logosu, amblem ve slogan gibi detaylara yer verilen bilen posterde aynı zamanda markanın öne çıkan ürünleri veya ön planda tutulan kampanyalarının etkili şekilde reklamı yapılıyor. Poster tasarımları olmayan marka ve kurumlar için uzman ekibimiz tarafından gerçekleştirilen tasarımlar, kurumunuzun profesyonel bir şekilde öne çıkarılmasını sağlıyor.

Roll Up Baskı Dikkat Edilecekler

Etkili tanıtımın yolu profesyonel posterlere sahip olmaktan geçiyor. Bunun için uygulama yapılacak alanın analizi yapılması oldukça önemlidir. Birden fazla rakibin olduğu, oldukça kalabalık ve her kurumun mesajlarını ön plana çıkarmaya çalıştığı bir fuar ve benzeri organizasyonda roll up poster uygulamanız kör noktada kalma riski söz konusudur. Bunun gibi bir durumla karşılaşmamak için posterin kullanılacağı atmosferi düşünerek boyutlarına karar vermek öncelikli adımlardan birini oluşturuyor. Oldukça kalabalık ve birçok posterin yer aldığı etkinlikte 80 cm’lik posterler dikkat çekmeyebilir. Dolayısıyla daha büyük posterlere yönelmek doğru bir tercih olabilir.

Fuar ve benzeri ortamlarda dikkat çekici posterler için tasarımın da etkisi söz konusudur. Hem metin hem de dikkat çekici tasarıma sahip bir poster, fuarda dikkat çekerek potansiyel müşterileri standa çekip, detaylı bilgiler vermenize yardımcı olabilir. Bu bakımdan tasarım çalışmalarında iyi düşünülen bir metin ve kurumsal kimliği yansıtan bir tasarıma yer verilmesi gerekiyor. Tasarımın başarılı şekilde postere aktarımı için de deneyimli ekibimizden yardım alabilir, hiçbir bozulma söz konusu olmadan başarılı postere sahip olabilirsiniz.

matbaa Roll Up Banner Baskı

Vinil branda, reklam ve tanıtım araçları arasında yer alan ve dikkat çekici özellikleri ile sıklıkla tercih edilen tanıtım yöntemlerinden biridir. Açık hava reklamcılığında sıklıkla kullanılan vinil branda; konser duyuruları, kampanya veya herhangi bir fikrin tanıtımında başvurulan başlıca tanıtım araçları arasında ön plana çıkıyor. Vinil branda üzerine yapılan baskılar tek yönlü gerçekleştirilip, çift yönlü bir baskı söz konusu değildir. Bu detayı dikkate alarak tasarım çalışmasının yapılması gerekiyor. Vinil Branda boyutları, 50*70 cm’den 400*600 cm’ye kadar çıkabilir. Boyutlar, talebe göre ayarlanabilir. Ayrıca vinil branda gramajları 260, 400 veya daha fazla gramaja sahip şekilde sunuluyor.

Vinil Branda Özellikleri

Etkili bir metin ve tasarımla dikkat çekici bir reklam materyali haline dönüşebilen branda ürünlerine kuş gözü eklenerek, brandanın asılması kolay bir hale getirilebilir. Ayrıca hava koşullarına göre vinil branda dayanıklılık performansını arttırmak için dikişli bir baskı yapılabilir. Büyük boyutlara sahip brandaların dayanıklılığını arttırmak için kaynaklama yöntemine başvuruluyor. Böylece, rüzgar gibi olumsuz şartlara mukavemet gösterebilen branda ürünü ortaya çıkarılıyor. Vinil branda için iki farklı vinil alternatifi vardır. Çin ve Avrupa vinili… Birinci kalite ürünü Avrupa vinilidir.

Vinil Branda Dikkat Edilecekler

Kurumsal tanıtım ve reklamlar için tercih edilen brandaların kurumsal kimliği yansıtmasının önemi büyüktür. Bu nedenle marka amblem, logo ve slogan gibi detayların branda boyutuna göre uygun şekilde ölçeklendirilmesi gerekiyor. Branda tasarımlarında sadelik ön plandadır. Asıl hedef, kampanya metni ve mesajının dikkat çekici şekilde sunumudur. Bu bakımdan tasarımın aşırı renklendirilmesi doğru değildir. Ayrıca ebat ve boyut konusunda da uygulama yapılacak yere göre doğru bir boyutun seçilmesi gerekiyor. Açık havada kullanılan vinil brandanın malzeme kalitesine de iklim koşullarına göre karar verilebilir. Bahar dönemi standart malzeme yeterli olurken kış dönemindeki olumsuz koşullara dayanıklı malzeme seçimine önem verilmesi gerekiyor.

Vinil branda ürünlerinde baskı kalitesi de ön planda tutulması gereken detaylar arasında yer alıyor. Yüksek çözünürlüğe sahip olmayan baskıların dikkat çekmesi ve mesajın hedef kitle tarafından okunabilmesi oldukça zordur. Böyle bir durum marka imajına da zarar verilebilir. Bu nedenle dijital baskı ile yüksek çözünürlüğe sahip bir çalışmaya imza atılması gerekiyor. Ayrıca kullanılan renklerin ve logo gibi kurumsal kimliği yansıtan tasarımın pürüzsüz çıkması da kaliteli baskı sonucu mümkündür. Bu konuda markalara gerekli teknik desteği sunan markamızın birinci sınıf vinil ürünleri veya talebe göre orta ölçekli kaliteye sahip ürünlerine dijital baskı uygulaması ile yüksek standartlara sahip baskı çalışması yapılıyor.

matbaa Vinil Branda Baskı

One way vision baskı veya diğer bilinen adıyla delikli folyo baskı çözümleri yapışkanlı arka yüzeye sahip, ön yüzüne yapılan baskı ile bina, araç ve vitrin reklam giydirme çalışmaları için tercih edilen baskı türüdür. Delikli folyo baskının bir özelliği uygulama yapılan vitrin camlarında, içeriden dışarısı görülebilirken dışarıdan içerisi görülemez. Delikli folyo baskı sistemi genel itibariyle dış yüzeyi camla kaplı binalara uygulanırken, ayrıca araba ve bina reklam giydirme projelerinde de tercih edilen baskı türünü ifade ediyor.

One Way Vision Baskı Malzemesi

One way vision baskı için tercih edilen malzeme folyodur. Folyolar, araç giydirme çalışmalarında da kullanılan ürünler arasında yer alıyor. PCV maddesinden üretilen ve arka tarafı yapışkanlı olan folyo ürünleri, uzun süre kullanıma uygun bir malzemeyi ifade ediyor. Bu nedenle açık hava reklamları için gereken baskı çözümlerinde sıklıkla yararlanılan malzemeler arasındadır. Ayrıca folyolar üzerine yapılan dijital baskılar çok daha kaliteli bir şekilde çıkıyor. Bu da, folyoların delikli baskı çalışmalarında tercih edilen malzeme olmasını sağlayan bir nedendir.

Folyo malzemenin arka yüzeyinin siyah ve mat görünümü sayesinde, uygulama yapılan alanın iç kısmından bakıldığı zaman herhangi bir baskı çalışması yapıladığı anlaşılmıyor. Bu da, plaza gibi yapıların iç atmosfer özelliğinin korunmasını sağlıyor. Baskı çalışması yapılan yapının dışından çok net ve şık olarak görülebilen baskı, açık hava reklamının dikkat çekici olmasını sağlıyor. Ayrıca mat folyo uygulama yapılan camlardan içeriye güneş ışınlarının girmesi belirli bir oranda engelleniyor. Bu da, yalıtım avantajı sağlıyor.One way vision baskı ile arzu edilen ebat ve boyutlarda baskı yapılabilir. Büyük binalara uygulanacak delikli folyo baskı için de titiz bir planlama ile çalışmalara imza atılabilir. 

Delikli Folyo Baskı Dikkat Edilecekler

Açık hava reklam çalışmaları, kurumsal firmalar tarafından tercih edilen etkili açık hava reklamlarından biridir. Bu reklam formatından hedeflenilen faydanın sağlanması için kaliteli baskı çözümlerinden yararlanılması gerekiyor. Dijital baskı yöntemi ile delikli folyo için en uygun baskı yöntemlerinden birini oluşturuyor. Bilgisayar ortamında hazırlanan grafik tasarımın aynı kalite ve standartlarda basılması için dijital baskının sağladığı avantajlardan yararlanılıyor. Ayrıca kaliteli baskı sayesinde kurumsal kimliği yansıtan renkler ve detaylar da çok daha net ve kaliteli şekilde folyoya aktarılıyor. Firma imajına olumlu katkılar sunan yüksek çözünürlüğe sahip baskı ile delikli folyo çalışmaları çok daha başarılı hale geliyor. Birinci sınıf malzeme, ileri baskı teknikleri ve uzman ekip danışmanlığı ile delikli folyo baskı çözümlerinden hemen yararlanın.

matbaa One Way Vision Baskı

Folyo uygulama, iç ve dış mekan reklam uygulamaları başta olmak üzere araç kaplama ve çeşitli dekoratif fikirler için başvurulan folyo baskı çalışmasıdır. Dijital baskı ile güçlendirilen baskı tekniği, grafik tasarımların birinci sınıf kalite standardına uygun bir şekilde çıkmasını sağlıyor. Arkası yapışkanlı folyolar, pürüzsüz ve düz zeminlere uygulanırken daha farklı uygulama alanları için alternatif folyo sistemleri de bulunuyor. Özellikle araç kaplama veya benzer kavisli alanlarda cast denilen folyo malzemeleri ile başarılı uygulamalara imza atılıyor.

Folyo Uygulama Dikkat Edilecekler

Uygulama amacı ve yerine göre değişmekle birlikte folyo uygulama sürecinin profesyonel yönetimi sayesinde her projenin başarılı bir şekilde sonuçlanması mümkündür. Bu bakımdan folyo baskı teknikleri ve uygulama uzmanı ekibimizin katkıları ile uygulamanızın profesyonel süreçlerden geçirilerek başarılı olmasını sağlayabilirsiniz. Öncelikle folyo baskının gerçekleşeceği alanın temiz ve toz gibi partiküllerden arındırılması gerekiyor. Aksi durumda yapılan uygulamada bozulma meydana gelebilir. Ayrıca folyo uygulama ömrü zayıflar ve yeni bir uygulama maliyeti oluşabilir.

Dış mekan reklamı için yapılacak uygulama öncesi baskı kalitesi konusunda dikkatli olunması gerekiyor. Bu açıdan folyo baskının olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklı olması önemlidir. Bunun için birinci sınıf folyo malzemeleri ön plana çıkıyor. Açık hava reklamcılığındaki iklim etkilerini en aza indiren folyo kalitesi sayesinde tasarımın baskıdan ilk çıktığı hali uzun süre korunabiliyor. Üstelik kaliteyi daha da arttırmak üzere mat veya parlak lamine kaplama yapılabilir. Böylece hava koşullarının çok daha olumsuz seyrettiği dönemde bile açık hava reklamları için planlanan projelerin uygulanması sağlanabilir.

Folyo Uygulamada Kurumsal Kimlik

Folyo uygulamasının öncelikli amaçlarından biri kurumsal kimliğin ön plana çıkarılmasıdır. Bu bakımdan iyi bir grafik tasarımdan söz edilmesi gerekiyor. Marka amblemi, logo ve renklerinin yer aldığı tasarımların yüksek çözünürlüğe sahip olmasına dikkat edilmelidir. Böylece kurum imajı ve prestijine olumlu katkılar sunabilen bir folyo baskıdan söz edilebilir. Özellikle araç giydirme gibi folyo uygulama süreçlerinde tasarım ön plana çıkıyor. Tasarımda beklenilen ölçü ve kaliteyi yakalamanın yolu ise uzman grafikerlerle çalışmaktır. Bu açıdan firmamızın deneyimli ekibi tarafından tasarım giydirme çözümlerinden faydalanabilirsiniz.

Sonuç olarak dış veya iç mekan folyo uygulamaları, komplo araç kaplama çözümleri, vitrin veya zemin folyo uygulamaları gibi farklı ihtiyaçları karşılayan profesyonel çözümler sayesinde başarılı uygulamalara hemen imzanızı atın. Deneyimli ekibimiz, tasarım sürecinden baskı ve uygulama aşamasına kadar titizlikle projelendirilen ve takibi yapılan süreci hızlı bir şekilde sonuca ulaştırıyor. Hem de en uygun fiyatlarla!

matbaa Folyo Uygulama