Mostar Matbaa hotel logo

Matbu evrak, işletme ve kurumların yönetimsel yapılarına göre ortaya çıkan birtakım basılı evrak ve materyallerden oluşuyor. Resmi nitelikli evrakların haricinde ortaya çıkan matbu evrak baskı ihtiyacı, firmadan firmaya değişkenlik göstermekle beraber başta tahsilat, adisyon, dekont ve sözleşme formlarından oluşan evrakları ifade ediyor. Matbu evrak basımında tercih edilen malzeme ve baskı teknikleri, firma ihtiyacına göre özel olarak belirlenirken standart olarak kullanılan baskı malzemeleri arasında birinci kalite hamur kağıt ve kendinden karbonlu kağıt malzeme yer alıyor. A6 boyutunda basımı yapılan matbu evrakların ayrıca A4 ve A5 gibi değişik ebatlarda basımları da yapılıyor.

Matbu evrak baskı ciltleme şekilleri değişik alternatiflerden oluşuyor ve işletme talebine göre en uygun ciltleme modeline yer veriliyor. Elle doldurmaya uygun olan tutkallı ciltleme prensibi, ihtiyaç duyulan matbu evrakın manüel doldurulmasını sağlayan defter görünümlü yapıya sahiptir. Bunun haricinde yazıcı ile doldurulmaya uygun malzeme ve ciltleme yöntemi de sunulan çözümler arasında ön plan çıkıyor. Bu bakımdan perforajlı veya standart ciltleme yöntemleri uygulanıyor. Firma ihtiyacına göre şekillenen malzeme ve ciltleme seçiminin yanı sıra renklendirme konusunda da firma taleplerine uygun hareket ediliyor.

Matbu Evrak Baskısı Öne Çıkanlar

Mal ve kaza tutanakları, personel imza defterleri veya kullanım kılavuzları… Hemen hemen akla gelebilecek her matbu evrak basımı birinci sınıf kaliteli malzeme seçimi ve ileri baskı kalitesi kullanılarak yapılıyor. Uygun olan matbu evraklar için kurumsal kimlik tasarımına da dikkat edilerek, matbu evrakın kurumsal kültürü yansıtması sağlanıyor. Bu bakımdan baskı öncesi kurumsal kimliğin yer alabileceği matbu evraklar için tasarım planı hazırlanması gerekiyor. Herhangi bir tasarım fikri olmayanlar için grafiker ekibimiz tarafından matbu evrak planına uygun şekilde tasarım yapılabilir. Böylece firma logo ve amblemine sahip matbu evrak, kurum imajına pozitif katkı sunan bir ürün haline dönüşebilir.

Kutu Baskı Hizmeti

Restoran, kafe ve ticari faaliyet içerisindeki firmalara özel kutu basımı ile kurumsal kimliği yansıtan kutulara sahip olmanın birtakım avantajları var. Özellikle kargo için hazırlanan veya eve servis edilecek ürünlerin paketlenmesinde tercih edilen kutuların kurumsal kimliği yansıtmasının önemi büyüktür. Firmanın tanıtımına önemli katkılar sağlayan kutu basımı ayrıca müşteri aidiyetine de olumlu katkılar kazandırıyor. Marka konumlandırma açısından ihtiyaç duyulan kutu tasarımları ve ebatlarına uzman ekibimizden alınacak desteklerle karar verebilir, nitelikli kutu basım hizmetinden yararlanabilirsiniz. 

Ürün bazlı kutu basımı ve tasarımlarına imza atan matbaamız, sektöre göre değişkenlik gösteren kutu ebat ve modellerine yer veriyor. Pasta taşımaya uygun kutular, pizza veya pide gibi gıdalara uygun kutu formları veya daha farklı ürünler için koli boyutunda baskı gerçekleştiriliyor. Karton basımındaki kalitenin korunması ve sağlanması için birinci sınıf karton ve mukavva ürünlerine yer veriliyor. İleri baskı teknikleri ile arzu edilen her tasarım formatı kutuların üzerine işlenebiliyor. İç yüzey baskı yapılmıyor.

matbaa Matbu Evrak ve Kutu Basımı