Mostar Matbaa hotel logo

Afiş ve poster baskı, iç veya dış mekan tanıtımları için tercih edilen geleneksel reklam çalışmalarında önemli bir konuma sahiptir. Etkileyici dış mekan tanıtımları için hazırlanan posterler, fuar gibi kapalı mekan tanıtımlarında veya kurum içi iletişimde kullanılıyor. Afiş ve poster baskı firma iletişimi açısından önemli bir çalışmayı ifade ettiğinden dolayı titiz bir çalışma yapılması gerekiyor. Kurumsal ihtiyaçlara göre özelleştirilen ve nitelikli bir hale getirilen afişler, hem yatay hem de dikey şekilde basılabiliyor. Ayrıca poster ve afişlerde farklı boyutlar üzerinde çalışma da yapılabiliyor.

Afiş ve poster baskıları tek yönlüdür. Dolayısıyla poster için planlanan tasarım tek yön baskı prosedürüne uygun şekilde yapılması gerekiyor. Afiş baskı için tercih edilecek birbirinden farklı malzemeler söz konusudur. Alternatifler arasında öne çıkan kuşe kağıtlar, mat veya parlak kuşe gibi farklı tercihlerden oluşuyor. Kuşe kağıt, 115 gramlık yapısı ile afiş ve poster tasarımına en uygun malzemelerden birini ifade ediyor. Mat ve parlak kuşeler ise gramajı yüksek ürünler olarak açık hava şartlarına çok daha uyumlu afiş poster baskı çalışmalarında kullanılıyor.

Otobüs durakları, pano ve benzeri noktalar için özel baskı çalışmalarına imza atılıyor. Bu noktalardaki poster ve afişlerin daha net ve canlı durmasını sağlayacak ışık geçirgen malzeme kullanılarak afiş baskı çalışması yapılıyor. 150 gramlık CLP malzeme sayesinde renkli reklam panolarındaki afişlerin dikkat çekiciliği artarak, posterin ön plana çıkması sağlanıyor. Kurum ve firmanın afiş veya poster baskı ihtiyacına göre birçok çözüm ortaya koyan matbaamız, hem yenilikçi hem de en iyi malzeme kalitesine sahip şekilde baskı gerçekleştiriyor. 

Afiş ve Poster Baskı Bilmeniz Gerekenler

Afiş ve posterler halen geçerliliğini koruyan iletişim araçlarından biridir. Bu sahada etkili ve sonuç alıcı bir iletişim diline sahip olmak, tasarımın standart fikirlerin ötesine geçerek, yaratıcı olmasına dikkat etmek gerekiyor. Klasik afiş tasarımları, dikkat çekici özellikler açısından yetersiz kaldığından hedef kitlenin ilgisini çekemeyebilir. Özellikle fuar ve benzeri organizasyonlar için afiş poster baskı çalışmalarına daha fazla önemin verilmesi lazımdır. Çünkü bu tip alanlarda afiş ve poster arasındaki rekabette en dikkat çekici, en iyi mesajı sunan afiş ve posterlerin kazanma ihtimali çok daha yüksektir.

Afiş ve poster baskıda kurumsal kimliğe yer vermek gerekiyor. Verilmek istenen mesajın gücünü arttırmak için marka kimliğinin öne çıkarılması güvenilirlik açısından avantaj sağlıyor. Bu bakımdan afiş tasarımın uzman grafikerler tarafından titizlikle hazırlanması önem ifade ediyor. Afiş ve poster baskı çalışması için grafikler ekibimizden tasarım çözümleri alabilir, etkili ve yaratıcı afiş tasarımı sayesinde ön plana çıkan afişlere sahip olabilirsiniz.

matbaa Afiş Poster Baskı