Mostar Matbaa hotel logo

Etiket sticker, firmaların tanıtım faaliyetlerine yön veren özelliklere sahip, en çok kullanılan etiket modellerinden biridir. Fuarlar, sponsorluk ve seminer gibi organizasyonlarda markanızı tanıtmak için ihtiyaç duyulan ürünler arasında sticker etiketler opak, kuşe veya şeffaf tasarımları ile ön plana çıkıyor. Ayrıca etiket sticker ürünleri; farklı boyutları, özelleştirilebilen tasarımları ve uygun fiyatları ile tanıtım faaliyetlerinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Etiket sticker boyut olarak 5 cm, 15 veya 20 cm şeklinde basılıyor.

Hangi Etiket Sticker Baskısı Size Uygundur?

Etiket sticker çeşitleri, farklı tasarım boyutlarına sahip ve değişik alanlarda kullanılan formatları ile her tanıtım ihtiyacına uyum sağlıyor. A4 ve A5 boyutlarına sahip kuşe etiket stickerlar, diğer etiketlere kıyas edildiği zaman dayanıklı ve kaliteli yönleri ile ön plana çıkıyor. Bu nedenle kuşe sticker ürünlerini markasını çok daha uzun süre etiketler aracılığıyla tanıtmayı düşünen işletmelerin tercih etmesi gerekiyor. Yine marka amblem ve logolarına hava koşulları gibi nedenlerden dolayı zarar gelmesini istemeyen işletmeler için de kuşe baskı etiketler uygun bir tercihi ifade ediyor.

Kuşe sticker ile kıyas edildiği zaman suya dayanıklı özelliği dikkat çeken opak etiket sticker, özellikle ıslak zeminlere veya açık hava tanıtımlarında kullanılabilen ve uzun süre dayanıklı yapısıyla ön planda bulunan diğer bir etikettir. Değişik kesim ve tasarıma sahip etiket modelinin öne çıkan kesim şekli oval ve dalgalıdır. Ayrıca standart opak kesim ve yuvarlak kesim de etiket stciker baskı çalışmaları arasında yer alan kesim türleridir. Markanızın imajına en uygun kesim modeline karar vererek, kesim şekline uygun tasarıma imza attıktan sonra başarılı bir baskı sonucu kaliteli etiketlere sahip olabilirsiniz.

Etiket sticker ürünleri içerisinde modern ve son dönemin trendleri arasında yer edinen etiket ise şeffaf sticker tasarımıdır. Diğerlerine nazaran daha fazla tercih edilen şeffaf stickerlar, beyaz zemine sahip olmayan yapısı ve sadece marka logosunu ön plana çıkaran tasarımı ile oldukça etkileyicidir. Potansiyel kitlenin dikkatini çekmeyi şansa bırakmak istemeyenler için şeffaf zemin sticker ürünleri öncelikli olarak tercih edilebilir. Şeffaf tasarımın kesim boyutları ihtiyaca göre planlanabilir. Ayrıca özel kesimin haricinde standart oval, yuvarlak ve dalgalı kesim çalışması da yapılabilir. Logonuzun şekli, boyutu ve çizgilerine göre en doğru kesim yöntemine karar verilebilir. Böylece elde edilen sticker çok daha estetik ve şık durabilir.

Etiket Sticker Baskıda Dikkat Edilecekler

Etiket sticker ile marka tanıtımıza katkı sağlamayı planlayan firmaların hangi etiket çeşidini seçmeleri gerektiğine karar vermeleri gerekiyor. Bu kararı verirken markanızın logo şeklini göz önünde bulundurmalısınız. Etiket şekline ve çeşidine karar verdikten sonra tasarım aşamasına geçebilir, ayrıca etiket üzerinde logo ile beraber olması gereken metin üzerinde çalışabilirsiniz. Bu aşamalardan sonraki en önemli nokta baskıdır. İyi bir baskı ile kaliteli etiketlere sahip olabilirsiniz. Uzman ekip ve yeni baskı teknolojileriyle etiket ürünlerinizi şimdi sipariş edin!

matbaa Etiket Sticker Baskı