Mostar Matbaa hotel logo

Roll Up banner, firma ve şirketler tarafından fuar ve benzeri organizasyonlarda tercih edilen, iç mekan tanıtım malzemeleri arasında yer alan bir üründür. Kurumsal kimliği yansıtmak, özel etkinliklerde etkili mesaj ve metin paylaşmak için en uygun yöntemlerden birini ifade eden roll up banner, poster şeklinde basılıyor. Ayrıca talep edilmesi halinde posterin asıldığı mekanizma da müşterilere sunuluyor. Farklı boyutlarda basımı yapılan roll up posterlerin ön yüzüne baskı yapılıyor. Arka yüz için baskı söz konusu değildir. Poster malzemesi olarak ise vinil tercih ediliyor.

Roll Up Baskı Yöntemi

Hafif, kolay taşınabilen yapısı sayesinde sıkça tercih edilen roll up poster baskı, canlı ve kaliteli renklere sahip olması için dijital baskı yönteminin avantajlarından yararlanılıyor. Birinci sınıf baskı yöntemi olarak bilinen dijital baskı, adet ve ebat olarak orta düzeydeki projeler için tercih edilen en ideal baskı yöntemini ifade ediyor. Bu yöntem sayesinde grafik programları ile üst düzey kaliteye sahip bir tasarım hiçbir efekt bozulması ve renk kırılması yaşamadan baskısı mümkün oluyor. Roll up poster çalışmaları, fuar ve özel etkinlik gibi potansiyel müşterilerin bulunduğu organizasyonlarda sıklıkla kullanılıyor. Bu da, baskı kalitesinin çok iyi olmasını zorunlu bir hale getiriyor. Bu nedenle roll up çalışmalarında en uygun baskı tekniği dijital baskı çözümleri olarak ön plana çıkıyor.

Display reklam çalışmasında kurumsal kimliğin en iyi şekilde yansıtılmasını sağlayacak çözümlerden biri olarak öne çıkan roll up poster, uygun fiyat avantajı ile de tercih edilebilirliğini artırıyor. Marka logosu, amblem ve slogan gibi detaylara yer verilen bilen posterde aynı zamanda markanın öne çıkan ürünleri veya ön planda tutulan kampanyalarının etkili şekilde reklamı yapılıyor. Poster tasarımları olmayan marka ve kurumlar için uzman ekibimiz tarafından gerçekleştirilen tasarımlar, kurumunuzun profesyonel bir şekilde öne çıkarılmasını sağlıyor.

Roll Up Baskı Dikkat Edilecekler

Etkili tanıtımın yolu profesyonel posterlere sahip olmaktan geçiyor. Bunun için uygulama yapılacak alanın analizi yapılması oldukça önemlidir. Birden fazla rakibin olduğu, oldukça kalabalık ve her kurumun mesajlarını ön plana çıkarmaya çalıştığı bir fuar ve benzeri organizasyonda roll up poster uygulamanız kör noktada kalma riski söz konusudur. Bunun gibi bir durumla karşılaşmamak için posterin kullanılacağı atmosferi düşünerek boyutlarına karar vermek öncelikli adımlardan birini oluşturuyor. Oldukça kalabalık ve birçok posterin yer aldığı etkinlikte 80 cm’lik posterler dikkat çekmeyebilir. Dolayısıyla daha büyük posterlere yönelmek doğru bir tercih olabilir.

Fuar ve benzeri ortamlarda dikkat çekici posterler için tasarımın da etkisi söz konusudur. Hem metin hem de dikkat çekici tasarıma sahip bir poster, fuarda dikkat çekerek potansiyel müşterileri standa çekip, detaylı bilgiler vermenize yardımcı olabilir. Bu bakımdan tasarım çalışmalarında iyi düşünülen bir metin ve kurumsal kimliği yansıtan bir tasarıma yer verilmesi gerekiyor. Tasarımın başarılı şekilde postere aktarımı için de deneyimli ekibimizden yardım alabilir, hiçbir bozulma söz konusu olmadan başarılı postere sahip olabilirsiniz.

matbaa Roll Up Banner Baskı