Mostar Matbaa hotel logo

Davetiye, herhangi bir organizasyon ve seminer için halen geçerliliğini koruyan iletişim araçlarından birisidir. Özellikle resmiyet gerektiren özel gün ve anlamı olan organizasyonlarda klasik davetiye kültürü ile hedef kitleyle kurulan iletişim çok daha profesyonel bir yaklaşım olarak yerini korumaya devam ediyor. Bu nedenle organizasyon davetiye baskı ürünleri değişik tasarım, stil ve özelleştirilen niteliklere sahip şekilde sunuluyor. Dikey veya yatay şekilde basılabilen davetiyelerde tercih edilen kağıt ürünleri arasında kraft, mat kuşe veya tuale fantezi yer alıyor. Ayrıca kağıtlar farklı gramaj seçenekleri ve boyutlarına sahip şekilde sunuluyor.

Kurumsal Davetiye veya Düğün Davetiye Ürünleri Baskı

Günümüzde dijital mecra ve iletişim araçları oldukça yaygınlık kazanmasına rağmen davetiye ürünlerine yönelik talep her zamankinden çok daha fazla ön plandadır. Bunun nedeni profesyonel bir imaj ve görüntü çizmenin en iyi yolunun halen davetiye kültürünün eşsiz mesajlarında yer almasıdır. Özellikle kurumsal organizasyon ve seminer gibi faaliyetleri duyurusu için basılan davetiyeler, marka kimliğini ve imajını yansıtan önemli bir malzemedir. Ayrıca düğün gibi organizasyonlarda davetiye baskıları, günü unutulmaz kılacak ve sürekli yaşatacak bir hatırayı sevdiklerinizle paylaşmanın en kolay ve estetik yoludur.

Düğün, nişan, kına veya kurumsal organizasyon için davetiye baskıları tek yön veya çift yönlü bir şekilde yapılabilir. Ayrıca davetiyeye en uygun zarf stil ve modeliyle çok şık bir davetiye ve zarf ikilisi ortaya çıkarılabilir. Düğün ve kurumsal davetiye baskı çalışmaları birbirinden ayrı olarak değerlendiriliyor. Kurumsal baskıda, marka imajını ve prestijini ön plana çıkaran, mesajın net şekilde algılanmasını sağlayacak tasarım döngüsüne dikkat ediliyor. Marka logo ve sloganı gibi detayların baskı aşamasında korunmasına önem veriliyor. Davetiye ve diğer özel gün baskılarda ise, şık ve estetiklik daha ön plana çıkarılıyor.

Davetiye ürünleri uzun süre saklanan ve anı olarak korunan hatıralar arasında yer alıyor. Özellikle ömürde bir kez yapılan düğün ve nişan gibi özel günler için titizlikle karar verilen davetiyelere hatıra olarak daha fazla önem görüyor. Bu tür davetiyelerin birinci sınıf kağıt kullanılarak basılması, yıpranmasının önüne geçmek ve uzun süreler saklanması halinde bile formunu korumasını sağlamak açısından dikkat edilecek konulardan biridir. Bu bakımdan mat kuşe ve mat selefon gibi detaylara sahip davetiye baskıları tercih edilebilir.

Davetiye Baskı Süreci

Kurumsal organizasyon ve özel gün davetiye baskı çalışmasına nereden başlamanız gerektiği konusunda fikriniz yoksa uzmanlardan yardım alabilirsiniz. Uzman grafikerlerimiz sayesinde hem tasarım yönü hem de mesajın bütünlüğünün sağlanması gibi noktalarda mesafe kat edilebilir. Tasarıma karar verirken tarzınız ve hayal ettiğiniz detayların işlenmesine dikkat edilir. Kurumsal firmaların logo gibi kurum kültürleriyle alakalı detaylar ön planda veriliyor. Tasarımın ardından önemli bir aşama ise verilecek mesajdır. Metnin baskıya verilmeden önce tekraren kontrol edilmesinin önemi büyüktür.

matbaa Davetiye Baskı Ürünleri