Mostar Matbaa hotel logo

Kurumsal kimliğini tamamlamış veya kurumsallaşma yolunda hızlı yol kat eden firmalar, kurumsal kimlik ürünleri ile imaj ve prestijlerini yansıtmak üzere renklerine, logo ve amblemlerine yer veriyor. Bu ürünler arasında yer alan sunum dosyaları, birçok şirket tarafından sıklıkla kullanılan ürünler arasında bulunuyor. Bu ürünler üzerine gerçekleştirilen kurumsal baskı sayesinde marka prestijine olumlu katkı sunan sunum dosyaları ortaya çıkarılıyor. Sunum dosya ürünleri; birinci sınıf baskı yöntemi, işçilik, kağıt ve tasarımla müşterilere sunuluyor.

Sunum dosyası baskı hizmeti, A4 veya en çok tercih edilen ebatlardan biri olan A5 olarak basılabilir. Sadece tek yön baskı uygulanan sunum dosyası ürünlerinin iç yüzeyinde, dosyaların eklenebileceği bir bölme ve aparat yer alır. Dış yüzeyi tamamen kurumsal kimliği yansıtan dosyada markanın logosuna, sloganına ve talep edilmesi halinde iletişim veya farklı bilgilere de yer verilebilir. Sunum dosya ürünleri promosyon olarak dağıtılması halinde iletişim bilgilerine kesinlikle yer verilmesi gerekiyor.

Sunum Dosya Baskı ve Tasarım

Kurumsal tasarım ürünleri arasında yer alan sunum dosyasının tasarım yönü ve özellikleri, kurumsal kimlik tasarımına uygun olması lazımdır. Bu konuda firma ve kurumun tasarım çizgisine dikkat edilerek, baskı makinesi ayarlarının da buna göre düzenlenmesinin önemi büyüktür. Böylece, hiçbir kayma, renklerde patlama söz konusu olmadan kurumsal renklere ve tasarıma eşdeğer sunum dosya baskıçalışması yapılabilir. Tasarım konusunda grafiker ekibimizden destek alarak, sunum dosyası tasarım trendlerine en uygun çizgilere sahip tasarım ortaya çıkarılabilir.

Sunum dosya ürünleri arasında cepli veya cepsiz iki farklı alternatif yer alıyor. En çok tercih edilen cepli ürünler, sunum evraklarının taşınmasını kolaylaştıran aparata sahip şekilde sunuluyor. Cepsiz sunum dosyalarında ise iç taraftaki evrakları sabitleyebileceğiniz cep veya aparat kısmı bulunmuyor. Yaklaşık 250 gramlık kağıtlara veya karton ebadı kullanılarak yapılan baskılar, kaliteli işçilik ve malzeme ile buluşarak en iyi sunum dosya ürününe sahip olmanızı sağlıyor.

Sunum Dosya Baskı Dikkat Edilecek Noktalar

Sunum dosyaları, tek yönlü baskıya uygundur ve bu nedenle tasarım da bu baskı kriterine uygun şekilde yapılması gerekiyor. Baskıya gitmeden önce iletişim bilgileri ve sunum dosya üzerine yer verilmek istenen diğer mesajların doğruluğu konusunda emin olunmasında yarar vardır. Bu süreçler tamamlandıktan sonra birinci sınıf baskı teknolojisine sahip matbaamız tarafından sunum dosya ürünleriniz en kısa sürede basılır ve tarafınıza teslim edilir.

matbaa Sunum Dosyası Baskı