Mostar Matbaa hotel logo

Promosyon ürünleri, kurumsal firmalar tarafından sıklıkla başvurulan etkili bir tanıtım çalışmasıdır. Ayrıca promosyon ürünleri ile yapılan tanıtım çalışmaları, geleneksel reklam ve tanıtımlar içerisinde marka konumlandırma açısından en etkili yöntemler arasında bulunuyor. Promosyon ürünleri başta kupa bardak, defter, bloknot, kalem, tişört, saat veya klasör gibi öne çıkan ürünlerden oluşuyor. Her kurum ve marka kendi hedef kitlesini düşünerek en doğru ürüne karar verdikten sonra promosyon ürünlerine baskı çalışması yapılarak, kurumsal kimlikle bütünleşik ürünlere sahip olunabilir.

Promosyon ürünleri ile yapılan reklam ve tanıtım çalışmasını başarıya götüren önemli nokta ürün seçimi ve tasarımıdır. Bu noktada firma ve kurumlar, hedef kitleleri tarafından değerlendirilme ihtimali yüksek ürünleri tercih ederek tanıtım faaliyetlerini planlıyor. Bir ofis malzemesi satan kurum için en iyi promosyon ürünlerinden biri kupa bardak veya bloknotlar olabilir. Yine bir market ve benzeri klasmandaki şirketler için de bez çantalar, eğitim sektörü için de klasörler başlıca promosyon ürünleri arasında sayılabilir.

Promosyon Ürünleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Son dönemin en popüler promosyon ürünlerinde kupa bardak ve defter niteliğindeki ürünler yer alıyor. Her ne kadar ilgili ürünler popülerliğini korusa da ilginç ürünlere yer veren firmaların promosyon ürün çalışmasından sağladıkları kazançlar çok daha fazladır. Özellikle ofis ortamlarında sıkça kullanılan termos bardak, kalemlikler ve ahşap isimlikler ön plana çıkan ürünler arasında yer alıyor. Promosyon ürün baskı, ikinci olarak dikkat edilecek noktalardan birisidir. Kalitesiz baskı nedeniyle marka amblem ve logoları silinen promosyon ürünlerinden elde edilmek istenen avantajlar sağlanamıyor. Bu nedenle, promosyon ürün modeline en uygun baskı tekniklerini kullanarak, logo ve amblemin uzun süreli kullanımında bile korunması önem ifade ediyor. özellikle bardak gibi makinede yıkanan ürünlerdeki baskı kalitesi çok daha ön plana çıkıyor.

Bazı Promosyon Ürünleri

Küp Bloknot

Ofislerin olmazsa olmazı küp bloknot ofis içerisinde her masada bulunan ve sıklıkla kullanılan bir üründür. Promosyon ürünü olarak seçilebilecek küp bloknot ile marka konumlandırma ve marka bilinirliğine katkı sağlama oldukça kolaylaşabilir.

Bloknot defter

İnsanın not alma ve yazı yazma ihtiyacına zarar gelmedikçe üretimi durmayacak olan not defterleri en çok tercih edilen promosyon ürünlerinden birisidir. Markanızın amblemi ve logosunu her sayfada taşıyacak olan bloknot deftere iletişim bilgilerinizi de eklemeniz gerekiyor.

Takvim ve ajanda ürünleri

Özellikle kurumlar tarafından yılbaşı gelip çatmadan hazırlanan masa takvimleri ve ajandalar, herkesin ihtiyacı olan ürünler sınıfında bulunuyor. Bu nedenle promosyon ürünü olarak da sıkça tercih ediliyor. Dış tasarımı markanızın kurumsal renklerine göre yapılabilir.

Bez çanta

Son dönemde bez çantalara olan ilginin artmasına bağlı olarak promosyon ürünleri arasındaki yerini alan doğaya saygılı bez çantalar, market ve gıda sektöründeki firmalar için en uygun ürünlerden biridir.  Bez çanta, hem doğaya olan saygı mesajını oluşturmak için hem de marka imajını arttırmak bakımından kullanılabilir.

matbaa Promosyon Ürünleri