Mostar Matbaa hotel logo

Vinil branda, reklam ve tanıtım araçları arasında yer alan ve dikkat çekici özellikleri ile sıklıkla tercih edilen tanıtım yöntemlerinden biridir. Açık hava reklamcılığında sıklıkla kullanılan vinil branda; konser duyuruları, kampanya veya herhangi bir fikrin tanıtımında başvurulan başlıca tanıtım araçları arasında ön plana çıkıyor. Vinil branda üzerine yapılan baskılar tek yönlü gerçekleştirilip, çift yönlü bir baskı söz konusu değildir. Bu detayı dikkate alarak tasarım çalışmasının yapılması gerekiyor. Vinil Branda boyutları, 50*70 cm’den 400*600 cm’ye kadar çıkabilir. Boyutlar, talebe göre ayarlanabilir. Ayrıca vinil branda gramajları 260, 400 veya daha fazla gramaja sahip şekilde sunuluyor.

Vinil Branda Özellikleri

Etkili bir metin ve tasarımla dikkat çekici bir reklam materyali haline dönüşebilen branda ürünlerine kuş gözü eklenerek, brandanın asılması kolay bir hale getirilebilir. Ayrıca hava koşullarına göre vinil branda dayanıklılık performansını arttırmak için dikişli bir baskı yapılabilir. Büyük boyutlara sahip brandaların dayanıklılığını arttırmak için kaynaklama yöntemine başvuruluyor. Böylece, rüzgar gibi olumsuz şartlara mukavemet gösterebilen branda ürünü ortaya çıkarılıyor. Vinil branda için iki farklı vinil alternatifi vardır. Çin ve Avrupa vinili… Birinci kalite ürünü Avrupa vinilidir.

Vinil Branda Dikkat Edilecekler

Kurumsal tanıtım ve reklamlar için tercih edilen brandaların kurumsal kimliği yansıtmasının önemi büyüktür. Bu nedenle marka amblem, logo ve slogan gibi detayların branda boyutuna göre uygun şekilde ölçeklendirilmesi gerekiyor. Branda tasarımlarında sadelik ön plandadır. Asıl hedef, kampanya metni ve mesajının dikkat çekici şekilde sunumudur. Bu bakımdan tasarımın aşırı renklendirilmesi doğru değildir. Ayrıca ebat ve boyut konusunda da uygulama yapılacak yere göre doğru bir boyutun seçilmesi gerekiyor. Açık havada kullanılan vinil brandanın malzeme kalitesine de iklim koşullarına göre karar verilebilir. Bahar dönemi standart malzeme yeterli olurken kış dönemindeki olumsuz koşullara dayanıklı malzeme seçimine önem verilmesi gerekiyor.

Vinil branda ürünlerinde baskı kalitesi de ön planda tutulması gereken detaylar arasında yer alıyor. Yüksek çözünürlüğe sahip olmayan baskıların dikkat çekmesi ve mesajın hedef kitle tarafından okunabilmesi oldukça zordur. Böyle bir durum marka imajına da zarar verilebilir. Bu nedenle dijital baskı ile yüksek çözünürlüğe sahip bir çalışmaya imza atılması gerekiyor. Ayrıca kullanılan renklerin ve logo gibi kurumsal kimliği yansıtan tasarımın pürüzsüz çıkması da kaliteli baskı sonucu mümkündür. Bu konuda markalara gerekli teknik desteği sunan markamızın birinci sınıf vinil ürünleri veya talebe göre orta ölçekli kaliteye sahip ürünlerine dijital baskı uygulaması ile yüksek standartlara sahip baskı çalışması yapılıyor.

matbaa Vinil Branda Baskı