Mostar Matbaa hotel logo

Kartvizit Modelleri ve Çeşitleri

Kendimizi takdim etmenin en kalıcı yolu olarak kullanılan kartvizitler; her meslek grubuna özel baskı modelleri ve çeşitlerini barındıran tasarımları ile şimdi çok daha özel. Etkili ve akılda kalıcılığı kolay olması açısından hem sade hem de sektör odaklı bir kartvizit modeli seçilerek, kartvizitten beklenilen etkinin elde edilmesi kolaylaşabilir. Kartvizit modelleri arasında öne çıkanlar ise kabartma, kare ve tuale yapılan baskılardır. Ayrıca kartvizit çeşitlerinde öne çıkan şeffaf ve modern baskı çeşitleri de, dikkat çekici kartvizit tercih edenler açısından ideal ürünler arasında yer alıyor.

Hangi Sektöre Hangi Kartvizit Çeşitleri?

Her girişimci, finans uzmanı, gazeteci veya daha farklı meslek erbapları tarafından kullanılması gereken kartvizit ürünleri, sektörlere uygun tasarım çizgilerine sahip yapıları ile oldukça çekici bir kullanım sunuyor. Finans alanındaki bir uzman veya avukatlık yapan bir hukukçu için klasik baskı modellerinden yararlanılarak oluşturulan kartvizit modelleri uygun olurken, bir modelist veya modacı için daha şık bir kartvizit çeşidi kullanılması uygun olabilir. Tamamen kendi mesleğiniz ve tarzınıza uyumlu şekilde kartvizit tasarım ve baskı hizmetinden yararlanarak, kurumsal kimliğinizi ve imajınızı çok daha zarif şekilde yansıtmayı sağlayabilirsiniz.

Kartvizit Nasıl Olmalıdır?

Kişisel imajınızı yansıtacak olması açısından dikkatlice hazırlanması gereken kartvizitin üzerindeki bilgilerden, tasarımına kadar titizlikle hazırlanması gerekiyor. Bunun için öncelikli olarak sektör analizi yapabilir, böylece hangi tasarım trendlerinin veya modelinin sizin açınızdan uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz. Kartvizitin tasarımı kadar, üzerindeki bilgilerin doğruluğu da oldukça önem ifade ediyor. Ayrıca, yazılan bilgilerin silinmeden ve yıpranmadan kartvizit üzerinde korunması gerekiyor. Bu açıdan kartvizit baskı çeşidi veya modelinin kaliteli olmasına, PVC kartvizit modelleri ile kartvizitte verilen bilgilerin silinmesinin önlenmesi gibi yöntemler tercih edilebilir.

Birinci sınıf kağıt ve baskı türü ile kartvizit ürünlerinde hedeflenilen kalite sağlanabilir. Kişisel imaj ve kurumsal markanın kimliğini yansıtan kartvizitler ile müşteri kitlesinin güveni kazanılabilir. Kartvizitte yer verilen logo, iletişim bilgileri, kişinin unvanı ve ofis ulaşım gibi bilgiler müşterilerin kurumla iletişim kurmasını kolaylaştırır ve markaya sadakati arttırabilir. Bunların yanı sıra kartvizit avantajları arasında yer alan önemli bir konu da, oldukça uygun bir reklam aracı olmasıdır.

Kartvizit Çeşitleri Hakkında Bilgiler

Birbirinden farklı kartvizit modelleri arasında standart, kabartma, sıvama ve PVC kaplama gibi modeller yer alıyor. Standart tasarımlar, arka ve ön yüzüne yapılacak baskı ile bir kartvizitte olması beklenilen bilgilerden oluşan bir fona sahip şekilde sunuluyor. Trend tasarımlar arasında yer alan kabartma modeline sahip kartvizitler de seçilebilecek diğer kartvizit çeşitleri arasında bulunuyor. Birinci sınıf kağıda basılan ve kurumsal kimliği öne çıkaran kabartma baskılar ile kişisel imajınızı katlayabilirsiniz. Dayanıklı kartvizitler arasında en iyi sonucu ortaya koyan sıvama kartvizitler, hem şık hem de ileri kalite arayanlar açısından ideal kartvizit modelidir.

matbaa kartvizit