Mostar Matbaa hotel logo

Magnet, reklam ve tanıtım çalışmalarında ufak detayla büyük kazançlar sağlamanın yoludur. Çok uzun bir dönemdir firma ve işletmeler tarafından kullanılan magnet ürünleri, marka tanıtım faaliyetlerinin önemli bir yönünü ifade eden “marka konumlandırma” çalışmasında avantaj sağlayan bir seçimdir. Zamanla markaların magnet faaliyetlerini zenginleştirmek üzere farklı fikir ve tasarımlarla dikkat çekmeye devam eden tanıtım modeli takvimli, dereceli ve bloknot magnet olarak baskısı yapılıyor. Düz, oval veya özel kesim ile yapılabilen baskılar, tek yönlüdür. Baskı yönü dikkate alınarak tasarımın yapılması gerekiyor.

Firmaların öncelikli tercihleri arasında yer alan standart magnet tasarımları markalara sağladıkları avantajlar açısından halen kabul edilen ve geçerliliğini koruyan promosyon ürünleri arasında yer alıyor. Ayrıca markaların beğendiği ve tercih ettiği magnetler arasında takvimli ve bloknotlu magnet çeşitleri de dikkat çekici özellikleri ile ön plandadır.

Hangi Magnet Ürünleri Size Uygundur?

Magnet çeşitleri, farklı fonksiyonlara sahip yapıları düşünülünce işletmelere sağladıkları fayda da farklılaşıyor. Takvimli bir magnet, yıl boyunca kullanılması, üzerine notlar alınası ve sürekli masa üzerinde bulunması gibi nedenlerle marka bilinirliğine daha fazla destek oluyor. Dolayısıyla firmaların magnetlerdeki farklılıkları dikkate alarak, en doğru üründe karar vermeleri gerekiyor. Magnet işlevselliği ve sağladığı faydalar arttıkça markaya kazandırdığı avantajlar da artış gösteriyor. Bu bakımdan takvimli, dereceli, bloknotlu veya daha farklı tasarımları dikkate alabilirsiniz.

Standart magnet ürünleri herhangi bir zemine yapışabilen ve ihtiyaç olduğu zaman kolaylıkla ulaşılabilen ürünler arasında yer alıyor. Özellikle eve servis hizmeti sunan restoran ve yeme-içme sektöründeki firmalar açısından çokça tercih edilen bir magnet ürünüdür. Bununla beraber ön plana çıkan ürün takvimli magnettir. Bu ürünün avantajı marka iletişim bilgileri, logo ve kurumsal kimliğine yer vermekle beraber, takvim gibi faydalı ve sürekli göz önünde bulunan bir ürüne de yer vermiş olmasıdır. Bu da, marka bilinirliğine önemli katkı sağlıyor. Markanın faaliyet alanına ilişkin bir ihtiyaç olması halinde akla ilk gelen marka olmasını sağlıyor.

Dereceli magnetler de çeşitli sektörler tarafından kullanılabilecek ürünler arasında bulunuyor. Standart tasarımdan ayrı olarak pratik bir kullanım imkanı yaratan dereceli magnet ürünü takvimli versiyon gibi işletmeye daha fazla yarar sağlayan promosyon ürünlerinden birisidir. Magnet ürünleri arasında öne çıkan bir başka çeşit ise bloknot magnettir. Not alma ihtiyacını da karşılıyor olması açısından kullanıcılarına oldukça cazip gelen ürün ile her an markanızın hedef kitlenizin gözü önünde olmasını sağlamanız kolaylaşıyor.

Magnet Baskı Aşaması

Magnet ürünlerinde hedef ve amaç reklam ve tanıtımdır. Bu nedenle ürün üzerinde yer alması gereken iletişim bilgilerinin doğruluğundan emin olunması gerekiyor. Ayrıca logo ve slogan gibi markayı çağrıştıran yönlerin de üründe net bir şekilde vurgulanmasına dikkat edilmelidir. Magnet tanıtımı, markaya önemli katkılar sağlar ve bu katkıların elde edilmesi için yeni nesil baskı araçlarına sahip matbaa hizmetlerinden faydalanmak gerekiyor.

matbaa Magnet Baskı