Mostar Matbaa hotel logo

Folyo uygulama, iç ve dış mekan reklam uygulamaları başta olmak üzere araç kaplama ve çeşitli dekoratif fikirler için başvurulan folyo baskı çalışmasıdır. Dijital baskı ile güçlendirilen baskı tekniği, grafik tasarımların birinci sınıf kalite standardına uygun bir şekilde çıkmasını sağlıyor. Arkası yapışkanlı folyolar, pürüzsüz ve düz zeminlere uygulanırken daha farklı uygulama alanları için alternatif folyo sistemleri de bulunuyor. Özellikle araç kaplama veya benzer kavisli alanlarda cast denilen folyo malzemeleri ile başarılı uygulamalara imza atılıyor.

Folyo Uygulama Dikkat Edilecekler

Uygulama amacı ve yerine göre değişmekle birlikte folyo uygulama sürecinin profesyonel yönetimi sayesinde her projenin başarılı bir şekilde sonuçlanması mümkündür. Bu bakımdan folyo baskı teknikleri ve uygulama uzmanı ekibimizin katkıları ile uygulamanızın profesyonel süreçlerden geçirilerek başarılı olmasını sağlayabilirsiniz. Öncelikle folyo baskının gerçekleşeceği alanın temiz ve toz gibi partiküllerden arındırılması gerekiyor. Aksi durumda yapılan uygulamada bozulma meydana gelebilir. Ayrıca folyo uygulama ömrü zayıflar ve yeni bir uygulama maliyeti oluşabilir.

Dış mekan reklamı için yapılacak uygulama öncesi baskı kalitesi konusunda dikkatli olunması gerekiyor. Bu açıdan folyo baskının olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklı olması önemlidir. Bunun için birinci sınıf folyo malzemeleri ön plana çıkıyor. Açık hava reklamcılığındaki iklim etkilerini en aza indiren folyo kalitesi sayesinde tasarımın baskıdan ilk çıktığı hali uzun süre korunabiliyor. Üstelik kaliteyi daha da arttırmak üzere mat veya parlak lamine kaplama yapılabilir. Böylece hava koşullarının çok daha olumsuz seyrettiği dönemde bile açık hava reklamları için planlanan projelerin uygulanması sağlanabilir.

Folyo Uygulamada Kurumsal Kimlik

Folyo uygulamasının öncelikli amaçlarından biri kurumsal kimliğin ön plana çıkarılmasıdır. Bu bakımdan iyi bir grafik tasarımdan söz edilmesi gerekiyor. Marka amblemi, logo ve renklerinin yer aldığı tasarımların yüksek çözünürlüğe sahip olmasına dikkat edilmelidir. Böylece kurum imajı ve prestijine olumlu katkılar sunabilen bir folyo baskıdan söz edilebilir. Özellikle araç giydirme gibi folyo uygulama süreçlerinde tasarım ön plana çıkıyor. Tasarımda beklenilen ölçü ve kaliteyi yakalamanın yolu ise uzman grafikerlerle çalışmaktır. Bu açıdan firmamızın deneyimli ekibi tarafından tasarım giydirme çözümlerinden faydalanabilirsiniz.

Sonuç olarak dış veya iç mekan folyo uygulamaları, komplo araç kaplama çözümleri, vitrin veya zemin folyo uygulamaları gibi farklı ihtiyaçları karşılayan profesyonel çözümler sayesinde başarılı uygulamalara hemen imzanızı atın. Deneyimli ekibimiz, tasarım sürecinden baskı ve uygulama aşamasına kadar titizlikle projelendirilen ve takibi yapılan süreci hızlı bir şekilde sonuca ulaştırıyor. Hem de en uygun fiyatlarla!

matbaa Folyo Uygulama