Mostar Matbaa hotel logo

Katalog ürünleri, kurumsal firma ve şirketler için ürünleri hakkında veya hizmet portföylerini detaylıca tanıtmak açısından kullanılan en önemli araçlardan biridir. Özellikle öne çıkarılmak istenen ürünleri detaylıca anlatmak, müşteriye her zaman başvurabilecekleri bir bilgi materyali sunmak açısından katalog baskı ürünleri kullanımına önem verilmesi gerekiyor. Fuar ve benzeri organizasyon için standı ziyaret eden müşterilere sunulabilecek en iyi tanıtıcı metin kataloglar, kurumsal kimliği yansıtan ve profesyonel görünüme sahip yapısıyla güven veren tanıtım araçları arasında yer alıyor.

Katalog veya dergi baskı ürünleri ihtiyaca göre belirlenen yapısı ile profesyonel tanıtım çalışmalarına önemli katkılar sunuyor. Sayfa sayısını ihtiyaca göre tespit ederken, ayrıca baskının yatay veya dikey tasarım olup olmayacağına da karar verilmesi gerekiyor. Yine katalog baskı ihtiyacına karar verirken sayfa gramajı, mat veya parlak kuşe gibi değişik alternatifler arasından seçim yaparak, en doğru katalog baskı çalışması yapılabilir. Tasarımda kurumsal kimlik çizgisini bozmamak, logo ve iletişim bilgilerine yer vermek, verilen bilgilerin doğruluğunu kontrol etmek gerekiyor.

Katalog Baskı Özellikleri

Katalog baskı, birinci sınıf kağıt kalitesi ve nitelikli baskı araçları sayesinde kusursuz bir şekilde oluşturuluyor. Bu süreçte, sayfa sayısı ve sayfanın gramajı katalog ürün kalınlığını etkileyen önemli bir değişkendir. Ayrıca bu değişken fiyat üzerinde de belirleyici bir etkendir. A4 veya daha farklı ebatlara sahip katalog baskı dikey veya yatay şekilde basılabilir ve bu seçime göre ciltleme modeline karar verilebilir. Tasarımın üzerinde olumlu veya olumsuz etki yaratan mat veya parlak kağıt seçimleri, kullanılacak renklere göre karar seçilmesi gerekir. Özellikle ürün için renk detaylarının çok önemli olması durumunda katalog kağıt seçiminin parlak olmasına önem verilmelidir. Daha soft ve soğuk renkler için mat kağıt ürünleri kullanılabilir.

Katalog Baskı Özelleştirme

Standart bir katalog baskı yerine kurumsal kimliğinizi çok daha ön plana çıkarak katalog baskıları tercih etmelisiniz. Bunun için katalog tasarımındaki iç sayfaları selefonlu seçebilir, ayrıca mat selefonlar için kapaklar lak seçilebilir.  Öne çıkan ve dikkat çekici bir katalog için tasarımı yeteri kadar sade yapmak, mesajı net bir şekilde vermenin en önemli yoludur. Dikkat çekici bir katalog için lüzumundan fazla grafik kullanımı doğru bir tercih olmayabilir. Bu konuda grafiker ekibimizin de desteğini alarak, firmanız için en iyi katalog tasarımına ve ürün detaylarına karar verebilirsiniz.

Katalog sayfalarının ayrılması ve kopmasını engelleyici tutkal ve dikiş detayları ile başarılı bir katalog baskı hizmeti sunarak, markanızın ürün veya hizmetlerini müşterilerinize en hızlı şekilde aktarmış olmanın avantajını yakalayın! İyi tasarım, kaliteli baskı ve mutlu eden katalog ürünleri şimdi uygun fiyata burada!

matbaa Katalog Baskı