Mostar Matbaa hotel logo

SEO, büyüyen dijital pazarlama çalışmalarının önemli bir parçasını oluşturuyor. Hedef kitleye ulaşmak, ürün ve hizmet satışlarını arttırmak için en önemli pazarlama çalışması SEO ile arama motoru sonuçlarında yükselerek kaliteli trafiğin arttırılması sağlanıyor. Ayrıca ürün veya hizmet satışlarını yükseltmeyi gaye edinen SEO, marka bilinirliği ve konumlandırma gibi online pr çalışmalarını da olumlu yönde etkiliyor. Satın alma eğilimin en fazla olduğu arama motoru aramalarında yükselerek, nihai müşterilere ulaşmak için sektör bazlı ve ihtiyaca uygun nitelikte bir SEO çalışması yapılması gerekiyor. Paket çalışma modelleri, her bir sitenin farklı ihtiyacı ve sorunları olmasından dolayı kaliteli sonuçların alınmasını engelleyen bir modeli oluşturuyor. Bu bakımdan kurumumuz, her siteye ve sektöre özel çalışma ile profesyonel bir planlama gerçekleştiriyor.

Site İçi SEO Çalışması

SEO, hem site içi iyileştirmeleri hem de site dışı çalışmaları kapsıyor. Talebe göre sadece biri üzerinde çalışma yapılabilir. Tam ve en iyi sonucun alınabilmesi için her iki çalışmanın da aynı anda yapılması gerekiyor. Özellikle site içi sorunları olan ve bu yönde optimizasyona ihtiyacı duyan sitelere, site dışı SEO çalışması yapılması arzu edilen sonucun uzamasına veya hedeflere ulaşmada birtakım sıkıntıların çıkmasına neden olabilir. Öncelikli olarak, mevcut sitenin analizi ile başlanılması gereken süreçte hata ve eksikliklerin tespit edilmesi gerekiyor. Sonrasında ise, rakip ve kelime analizleri ile hedef kitlenin doğru şekilde tanımlanması, buna uygun olarak da on page SEO ayarlarının yerine getirilmesi önem ifade ediyor. Bu sürecin efektif, sağlıklı ve kaliteli bir şekilde yapılması halinde arama motorları tarafından sitenin doğru şekilde konumlandırılmasının yolu açılıyor.

On page SEO çalışmasının eksik yapılması, yanlış veya hiç yapılmaması halinde site dışı SEO çalışmalarından beklenilen verim kısmen de olsa alınabilir. Ancak performans düşük olacağından, ayrıca süre uzayabileceğinden dolayı maliyetler de artabilir. Doğru konumlandırma açısından da sıkıntıların çıkabilme ihtimali göz önüne alındığı zaman site içi SEO ile site dışı SEO çalışmalarının paralel bir şekilde programlanması gerekiyor. Bu noktada SEO uzmanlarımız tarafından en iyi planlama ve strateji kurgulanarak, ihtiyaca göre çözümler üretiliyor.

Site Dışı SEO çalışması

SEO hizmetinin en önemli ayağını oluşturan site dışı çalışmalar, SEO hedeflerinin alınacağı nihai durağı ifade ediyor. Hedef kitleye ulaşmak, trafiği arttırmak, marka konumlandırma ve bilinirlik gibi belirlenen hedeflerin gerçekleşmesi için link inşası, rakip analizi, backlink, yardımcı bloglar, basın bültenleri, tanıtım yazıları, dijital reklam çalışmaları ve daha farklı ihtiyaca göre çeşitlendirilen yapı ile profesyonel bir çalışmaya imza atılıyor. Bu süreç içerisinde, siteye zarar verici backlinkler, zararlı link alımları ve hacklink gibi doğal olmayan ve firma imajına zarar verici yöntemlere asla başvurulmuyor. Site dışı SEO çalışmasından arzu edilen verimin alınması için organik ve doğal yöntemler kullanılarak, dinamik ve sonuç getiren bir yükselişe imza atılıyor.

Kapsamlı ve profesyonel SEO çalışması ile hedef kitlenizi tanıyın ve arama motorlarında yükselişe geçin!

matbaa SEO Hizmeti

İnternet Hizmetleri