Mostar Matbaa hotel logo

Satışa sunulan ürünlere yönelik fiyat bilgisi ve diğer detaylara sahip etiketlerin hem şık hem de kaliteli olması gerekiyor. Yeteri kadar kaliteli olmayan ve bu nedenle yıpranarak üzerine yapıştırılan bilgilerin zarar gördüğü veya silindiği etiketler, marka algısına zarar verebiliyor. Bu nedenle karton etiket ürünleri tercih edilerek etiket kalitesi ve güvenliği sağlanması önem ifade ediyor. Yatay veya dikey yönlü olarak sunulan karton etiketlerin hem arka hem de önyüzüne baskı yapılabiliyor. Kraft, mat kuşe kartonlara yapılan baskılar 300 gram veya 350 gramlık etiketlerden oluşuyor.

Karton etiket ürünlerini estetik ve çekici hale getirmek için hasır görünümlü, iplik detayına sahip etiketler tercih edilebilir. Ayrıca etiket kalitesi için seçilen karton malzemenin uygunluğu, baskı yöntemi ve birinci sınıf işçilik sayesinde etiket üzerindeki verilerin kaybolma riski söz konusu olmadan uzun süre kullanımı mümkündür. Hem estetik hem de kaliteli karton etiket çözümleri ile ürünleriniz hakkında bilgiler verirken, aynı zamanda da marka kaliteniz hakkında da müşterinin fikir sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

Karton Etiket Tasarımı

Karton etiketlerin marka imajına destek vermesini sağlayacak baskı yöntemiyle kurumsal kimlik ön plana çıkarılabilir. Marka ismi, logo ve slogan gibi detaylara sahip etiketler, ürün etiketini inceleyen müşterinin markayı algılamasını sağlar. Marka logo ve ismi hem arka hem de önyüze basılabilir. Tek yönlü baskıda ise önyüzde kullanılır. Ürün portföyünüze göre en doğru karton etiket modeline karar vermelisiniz. Kıyafet ve benzeri ürün satışları yapan işletmeler için mat kuşe karton etiketler uygunken, diğer ürünler için kraft karton tercihi yapılabilir.

Karton etiket baskı çalışması yapmadan önce ihtiyacınızı doğru belirlemelisiniz. Dikey veya yatay yönlü baskıya uygun logo ve slogan yerleşimi yaptıktan sonra baskı aşamasına geçilebilir. Bu noktada uzman grafiker ekibimiz tarafından da gereken kontroller yapılır ve baskı çalışma süreci başlatılabilir. Logo ve slogan gibi noktaların doğru yerleşimi önem ifade eder. Etiketi inceleyen müşterinin profesyonel görünümü hissetmesi gerekir. Bunun hem tasarım hem de baskı aşamasında uzman desteği alınmasında fayda söz konusudur.

matbaa Karton Etiket