Mostar Matbaa hotel logo

Fatura, vergi mükellefi firmalar için değerli evraklar arasında yer alıyor. Bu nedenle, kurumsal ve yetkili matbaa şirketleri tarafından basılması gerekiyor. Bakanlık tarafından verilen yetki belgesine sahip olmayan kurumların değerli evraklar arasında bulunan faturaları basma hizmeti verebilmesi mümkün değildir. Bu bakımdan işletme ve firmaların güvenilir, tecrübeli ve yetkili matbaamıza başvuru yaparak, sürekli formalar arasında yer alan ve firmalar tarafından rutin olarak kullanılan fatura basım hizmetinden yararlanabilir.

Fatura Baskı Çözümleri

Şahıs firmaları fatura baskısı için talep edilen evraklar ile kolektif şirketlerden istenen evraklar farklıdır. Gerekli evrakların tarafımıza ulaştırılması halinde fatura basımı gerçekleştirilebilir. Fatura basımı sırasında tercih edilen birinci sınıf hamur kağıdı ile kaliteli fatura basımlarına imza atılıyor. Ayrıca A4 ve A5 boyutlarında, tutkallı veya talebe göre ciltli fatura baskı çalışması yapılıyor. Ciltli fatura baskısı, üstten veya alttan olmak üzere tutkallanan ve deftere benzer kullanımıyla elle doldurulup, müşteriye sunulan fatura modelini ifade ediyor.

Birinci hamur kağıtlara alternatif olarak gramajı yüksek kağıtlar kullanılarak da fatura baskı çözümleri sunuluyor. Aynı zamanda lazer yazıcıya uygun fatura baskı çözümleri de sunuluyor. Firma ve kurumların taleplerine yönelik farklılaşan baskı teknikleri, malzeme kullanımları fatura ürünlerinin işlevselliğini önemli ölçüde belirliyor. Her ihtiyaca cevap veren baskı teknikleri ve malzeme çeşitliliği ile sürekli form ihtiyacının karşılanması sağlanıyor.

Fatura Baskı Bilmeniz Gerekenler

İşletme ve şahıs firmaları tarafından sıklıkla kullanılan faturalar, resmi beyan hükmündedir. Bu nedenle değerli evraklar arasında yer alıyor. Bu evrakların basımı için yetkili matbaamız, şahıs veya işletmeden talep edilen bazı belgeleri doğruladıktan sonra fatura basım sürecini işletiyor. Bu süreç, firmaların güvenliğinin sağlanması ve firma haklarının korunması açısından elzemdir. Sonraki adım olarak, taleplere uygun şekilde malzeme seçimi ve baskı tekniği ile istenilen adet ve ebatlara sahip fatura baskı hizmeti sunuluyor.

Faturalar; müşterilere, tedarikçilere ve ara işletmelere sunulan evrakları ifade ettiğinden kurumsal kimliği yansıtan ve karşı tarafa güven veren forma sahip olması gerekiyor. Bu bakımdan ilgili firmanın amblem, logo, slogan ve iletişim bilgileri gibi detayları içermelidir. Bu bilgilerin fatura formunun uygun noktalarına yerleştirilebilir. Böylece kurumsal bir görünüş, profesyonel bir fatura sunumu oluşabilir. Fatura formu tasarımı, kurumsal imajın yansıtılması noktasında uzman grafiker ekibimizin deneyimlerden faydalanarak, profesyonel matbaacılık hizmetlerimizden kapsamlı şekilde yararlanabilirsiniz.

matbaa Fatura Basımı