Mostar Matbaa hotel logo

Her firma kurumsallaşma ve markalaşma süreci yaşarken bu sürecin bir basamağını ifade eden antetli kağıt ürünlerini, kurumsal kimliğe uygun bir şekilde tasarlama ve basma hizmetlerine önem veriyor. Bu bakımdan antetli kağıt ürünlerini yenilikçi baskı teknolojisi ve birinci kalite hamur kağıtlarla basarak, kurumsal firmaların prestijlerine önemli katkılar sağlanıyor. Kurum içi veya kurum dışı yazışma sürecinde kullanılan antetli kağıtlarda yer verilen kurumsal kimlik detayları, marka bilinirliği ve marka konumlandırma çalışmalarına da önemli katkılar sağlıyor.

Antetli Kağıt: Kurumsal Kimliği Yansıtan Bir Mesaj

Antetli kağıt ile gerçekleşen yazışmalar, daha güvenilir ve resmi bir forma sahip olma eğilimi içerisindedir. Markanın logosu, renkleri ve kurumsal çizgilerini yansıtması açısından karşı tarafa güven verici bir evrak algısı sunan antetli kağıtlar, firma ve müşteri arasındaki bağın kuvvetlenmesi açısından kurumsal markalar tarafından öncelikli kullanılan baskı ürünlerinden birisidir. Antetli kağıtta dikkat edilecek birincil nokta ise kağıt kalitesidir. Ayrıca, kurumsal tasarım ve renklerin de net bir şekilde çıkması açısından doğru baskı yönteminden yararlanılması da gerekiyor. Böylece, antetli kağıt çok daha nitelikli hale gelirken marka imajını destekleyen bir matbu ürün haline gelebilir.

Antetli Kağıt Kalitesi ve Dikkat Edilecekler

Kurumsal kimliği en iyi şekilde yansıtması açısından baskı sırasında doğru renklendirmenin kullanılması ile antetli kağıtlar çok daha canlı ve şık görülebilir. Ayrıca kağıt kalitesinin 80 gramlık birinci sınıf kağıt olmasının önemi de dikkat edilebilecek detaylar arasında yer alıyor. A4 ebadına sahip antetli kağıt ürünleri, kurumsal firmanın yazışma ilkelerine veya formatına göre A5 ebatlarına sahip kağıtlar kullanılarak da oluşturulabilir. Ayrı bir detay olarak, resmi yazışmalarda kullanılan kağıt tasarımının sade olmasına özen gösterilmesi gerekiyor.

Antetli Kağıtta Neler Yer Alıyor?

Bir antetli kağıtta yer alması gereken temel bilgiler söz konusudur. Bu nedenle baskı öncesi temel bilgilerin kontrol edilerek, doğru olup olmadığından emin olunması gerekiyor. Firma logosu, adresi, iletişim bilgileri ve kurumu ifade eden renklerin doğru çıkıp çıkmadıkları ilk baskıda kontrol edildikten sonra toplu baskı yapılmalıdır. Antetli kağıtta yer verilecek bilgilerin yerleşim noktaları da doğru belirlenmesi gerekiyor. Adres ve iletişim bilgilerinin sayfa altında yer almasına dikkat edilmesi lazımdır.

Antetli kağıt ile beraber zarf ve çeşitli matbu ürünleri, kurumsal kimliğinize uygun şekilde bastırmak için online matbaa hizmetlerinden yararlanarak, hedefinize ulaşabilirsiniz. Profesyonel tasarım destekleri sayesinde, antetli kağıt ürünlerinde yer alması gereken logo ve diğer bilgilerin doğru şekilde konumlandırılması uzman ekip tarafından gerçekleştirilir. Birinci sınıf kağıt, yeni baskı türleri ve yılların birikimi ile antetli kağıt ihtiyacın şimdi çok daha emin ellerde!

matbaa Antetli Kağıt Baskı Ürünleri