Mostar Matbaa hotel logo

Karton çanta, başta butik sektörler olmak üzere hemen her sektörün kendi kalitesini yansıtmak amacıyla kullandıkları çanta modellerinden biridir. Ayrıca kalite algısı yaratıyor ve plastik poşetlere nazaran çevreye zararı olmayan bir yapıya sahip olduğu için avantaj sağlıyor. Geri dönüşüme uygun malzeme olan kartondan imal edilen ürün kurumsal kimliğini yansıtmak isteyen markalar tarafından tercih edilebilir. İşletmelerin ürün portföylerine göre karton çanta baskı ürünlerinin ebat ve boyutları da değişkenlik gösteriyor. Küçük, orta ve daha büyük ebatlara sahip karton çanta ürünleri, hem dikey hem de yatay şekilde basılabilir.

Karton çanta baskı için kullanılan malzeme ise kraft veya Amerikan Bristol ürünlerdir. Kraft 250 gramlık yapısı ile standart bir tercihi ifade ederken, Bristol 250 gr ile yapı bakımından daha ağır ürünlerin taşınması için kullanıma uygundur. Daha farklı malzeme seçimi yapılarak da ürünlerinize özel karton çanta baskı çalışması yapılabilir.  Karton çanta ürünlerine iç yüzey baskı yapılmıyor. Bu noktaya dikkat ederek tasarımları doğru şekilde planlamak gerekiyor.

Karton Çanta Baskı Bazı Bilgiler

Karton çanta tasarımları itibariyle oldukça şık ve gündelik kullanıma uygun bir ürünü ifade ediyor. Bu nedenle naylon poşet gibi kullanım sonrası atmak yerine eşya taşımaya uygunluğu nedeniyle kullanılmaya devam ediyor. Bu da markanın bilinirlik ve reklam çalışmasına ekstra bir katkı sağlıyor. Promosyon ürünü olarak değerlendirilen karton çantaları satışa sunduğunuz ürünlerin yapısını düşünerek doğru şekilde planlamak gerekiyor. Ürün boyutu hesap edilmeden yapılan karton çanta baskılar hedeflenilen verimin alınmasını engelleyebilir. Bu nedenle ürün boyutlarından biraz daha büyük ebatlara sahip karton çanta baskı yaptırabilirsiniz.

Karton Çanta Baskı Öne Çıkanlar

200 gram kraft karton çanta baskıda lak ve dış yüzey selefon kullanımı söz konusu değildir. Bu sınıftaki çanta ürünlerinin kullanımı standart sürelere sahiptir. Karton çantanın daha üzün süre dayanması ve böylelikle marka reklam çalışmasına katkısını arttırmak için Bristol malzeme ile mat selefon kullanılabilir. Ayrıca dış yüzey için lak ile kaplanabilir. Bu şekilde karton çanta kalitesi öne çıkarken, dış yüzeydeki marka amblem ve logosu daha uzun süre deforme olmadan korunabilir. Karton çanta tasarımın dikkat çekici olması da öne çıkan noktalar arasında yer alıyor. Bu nedenle markanın klasik tasarım stilleri yerine, modern ve dinamik çanta tasarım fikirleri ile karton çantalarını dikkat çekici kılmaları önem ifade ediyor.

Karton çanta tasarımda marka amblem ve logosuna kesinlikle yer verilmesi gerekiyor. Kurumsal kimlik renklerini öne çıkaran bir tasarım kurum imajını yansıtması açısından dikkat edilecek noktalardan bazılarıdır. Bu hususta grafiker ve tasarım ekibimizden destek alarak, karton çanta baskı öncesi nitelikli bir tasarım çalışması ile fikirlerimizden faydalanabilir, modern ve ilgi çeken çanta tasarımlarına sahip olabilirsiniz.

matbaa Karton Çanta Baskı